Bike kroužek

Bike kroužek jsou pravidelné tréninky, opakující se jednou měsíčně (březen až červen, září až prosinec). Primárně se zaměříme na výuku techniky jízdy v terénu. Kroužek dá malému bajkerovi větší prostor se věnovat několika vybraným dovednostem v jednom dni a v nich se zlepšovat.
 
Malé bajkery rozdělujeme na dvě kategorie pojmenované jako přípravka a střelci. 

Přípravka 

Skupina těch nejmenších bajkerů ve věku 3–6 let pro ně je délka kurzu cca 2,5–3 hodiny.

Střelci 
Skupina určená pro už starší bajkery ve věku 7–14 let ​s délkou kurzu 1 den (cca od 9:00 do 16:00).

 

Bike tábory

Tábory jsou zaměřené jako každá naše výuka na správné ovládání kola v terénu. Děti zažijí spoustu zábavy, her, závodů, zlepší si kondici, posunou své limity a hlavně budou své kolo ovládat lépe a správně. Naučí se základní servis, správnou údržbu a další informace, které by měli o svém kole vědět. Projdeme si také jak se správně chovat na kole nebo co dělat když se stane nějaké neštěstí. Kemp je vhodný pro všechny holky
i kluky od 7 do 14 let.


Příměstský tábor 
​Příměstský tábor se odehrává v blízkosti města (Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové) vždy od cca 8:30
do 15:30 odpoledne, pondělí až pátek. Nejde o pobytový tábor s přespáním.  
Pobytový tábor 
​Na pobytový tábor se vydáme do některé z vybraných lokalit poblíž trail centra nebo bikeparku jako například Karlov pod Pradědem/Malá Morávka, Trail of Life – Lučina nebo Bike aréna Vysočina – Nové Město na Moravě. Na pobytovém táboře si už užijeme i přespávačku. 


 

 

Kurzy pro dospělé

Nenechte aby kolo ovládalo vás, ale vy jeho. Naučíte se jezdit bezpečně, rychle a hlavně tak, aby to byla zábava. Od úplných začátků, až po dovednosti závodníka. 

 

Základní kurz

Na základním kempu se naučíte základní dovednosti. Připravíme vás tak aby jste bez problémů zvládli středně náročný terén a užili si jej. Projdeme si mnoho dovedností bez kterých se neobejdete jako například správný postoj, brzdění, průjezd zatáčkami, rovnováha, nadzvedávání obou kol, technika sjezdu, výjezdu

a spoustu dalšího. 

 


 

Kurz pro pokročilejší

Pokud zvládnete základy na 100%, můžete pokračovat navazujícím kurzem pro pokročilejší. Kurzy probíhají v místech speciálně vybudované pro technické ježdění (bike park, trail centrum, trail parky aj.). Podíváme se společně na techniku skoků, dropů, průjezdy wallridem, technické kamenité a kořenité pasáže, manuál přes nerovnosti, bunny hop atd. 

Vícedenní kemp

Vícedenní kemp si užijeme v jedné z vybraných bikeparkových lokalit jako například Bike park Kopřivná –
Malá Morávka nebo Bike park Peklák – Česká Třebová. Během dvou našlapaných dnů si projdeme veškeré dovednosti, které pak uplatníme nejen v bikeparku, ale třeba i na obyčejné lesní cestě. Bude to víkend plný ježdění a skvělé bajkerské společnosti. 

 

Individuální kurz