top of page

Bike kroužek – podrobnosti

Dětský bike kroužek je zaměřen jako každá naše akce na výuku techniky jízdy. Není to ale jen o výuce a tréninku. Jízda na kole je přeci nejlepší zábava, a tak u nás zažijí i kopec srandy a odnesou si spoustu zážitků z každého tréninku.

 

Kategorie

Přípravka 3-6 let. Naši nejmenší bikeři mají délku trénink vždy  2,5–3 hodiny. Máme odzkoušeno, že v této délce udrží nejlépe pozornost, vystačí jim síly a stihneme probrat vše potřebné.

Střelci 7-14 let. Starší bikeři jsou s námi na celý den, máme tak dostatek času si předat cenné dovednosti, vyšlápnout okolní kopečky a spustit se dolů místními traily. Tréninky jsou vhodné jak pro začínající, tak i zkušené jezdce (při velkém počtu zájemců jsou v některých lokacích děti rozdělení do skupin podle jejich dovedností, aby se případně předešlo nudě některých zdatnějších bikerů).

 

Náplň a průběh tréninku

Ráno se scházíme okolo 9 hodiny, děti si převezmeme a už zbyde čas je pro sebe. Začínáme ranní rozcvičkou a rozdělením se do skupinek podle dovedností, abychom výuku co nejvíce zefektivnili. Trénink začínáme zlehka, ať nás tělo a kolo po ránu začne poslouchat a poté jdeme posouvat techniku a limity. I když si s kolem hlavně hrajeme, neznamená to, že se nezapotíme. Rozhodně u nás nepočítáme kdo bude dřív na kopci, ale kolik srandy nahoru zažijeme.

 

Co na trénink potřebujete?

Obyčejné horské kolo, helmu (bez helmy ani ránu), rukavice, u starší bikerů chrániče kolen (stačí z bruslí nebo ideálně přímo na kolo), pití, svačinu, oblečení dle počasí – JEZDÍME ZA DEŠTĚ I ZIMY. Pro nejmenší bajkery doporučujeme kola velikosti alespoň 16" s možností protočení pedálů dozadu, aby mohli stát v pedálech (mnoho kol má při zatlačení pedálů zpět funkci brzdy a to rozvíjení techniky značně omezuje).

Místo tréninku

Nejezdíme pouze na jednou místě, ale v několika atraktivních lokací. Každé místo nám dává jiné možnosti výuky a to je pro děti příjemná změna. Místo na kterém se bude daný trénink odehrávat bude vždy upřesněno dopředu.

 

Praha: Točná, Braník, Bikepark Jahodnice, Šemberské stezky

Brno: Mariánské údolí, Anthropos, Jedovnice, Boskovické stezky

Ostrava: Landek Park, Bikepark Tošovice, Ludgeřovice, Bikepark Bílá

Zlín: Bike aréna Mysločovice, Jižní Svahy, Hanácké stezky

Hradec Králové: Biřička, Marokánka, Traily Vysoké Mýto, Traily Chrudim

Cena

Za sezónu (sezóna =  jaro/podzim) je cena 3990 Kč. Trénink je 1x měsíčně v čase přibližně 9:00-16:00. První polovina sezóny je od dubna do června, v létě je pauza kvůli probíhajícím táborům a druhá polovina sezóny pokračuje od září až do prosince. V ceně je 21 výukových hodin (jedna polovina sezóny), včetně obědů pro děti v restauraci.

JEZDÍME ZA DEŠTĚ I ZIMY

V případě celodenního deště, povodní, tornáda, padání trakařů a dalších přírodních jevů můžeme tréninky zkrátit, zrušit nebo přesunout na jiný termín.

Poznámka:

  • Na každé pololetí je nutné se znovu přihlásit (příklad, pokud se přihlásíte na jarní termíny je pak nutné se znovu přihlásit i na podzimní). 

  • Do kroužku je možné se registrovat i v průběhu pololetí (pro více informací nás kontaktujte). 

bottom of page