Itálie a Chorvatsko 

Program

Máme nachystaný program pro enduristy, silničáře, cykloturisty

První den: Večerní odjezd z nástupních míst, noční přesun do Itálie přes Rakousko a Slovinsko. Ranní příjezd do Trieste.

Druhý den: Ubytování, seznámení s okolím, meeting

Druhý až čtvrtý den: Každý dostane od nás program a tipy. Ti co budou chtít najíždět km, dostanou trasy, ti co budou chtít jezdit po trailech, tak ukážeme, kde je najdete a turistům na kolech dáme trasy a doporučíme, které místa navštívit. 

Pátý den:  Balení a dopolední odjezd z Trieste. Přesun do Rijeka-Dražice, po cestě zastavíme v historické a nádherné vesničce Grožnjan. Enduristi si projedou traily, na kterých se jezdí závod Sloenduro série, pro ostatní trasy a tipy kam se podívat. Večerní příjezd do Dražic a ubytování.

Šestý až osmý den: Ranní probuzení pod kopci místních hor cca 15 km od Rijeky. Tři celé dny strávíte v klidné chorvatské vesnici. Možnost pěší turistiky, projetí trailů Sloenduro série, večerní Rijeka, výlet na autodrom, najíždění km atd. Opět připravené trasy a tipy kam se podívat. 

Devátý den: Balení, odjezd z Dražic. Zastavíme si v hlavním městě Slovinska, projedeme si jej v sedle kola, oběd, volný program. Poté pokračování směrem domů. Večerní příjezd do ČR.

*Pro zájemce možnost výuky techniky s instruktorem na místních trailech. Cena dle počtu osob a délky.


Strava

V každé lokaci bude k dispozici kuchyň a nádobí. Jídlo si můžete vzít z domova nebo nakoupit v místních obchodech. Ceny podobné jako u nás. Restaurace i obchody jsou v blízkosti ubytování. 

Ubytování

Plně vybavené apartmány s kuchyní, soc. zařízením atd. Spaní postele/rozkládací pohovkyTermín 7-15.4.2019

Cena 9900,- (do 20.2) 10900,- (později)

  • Maximální počet účastníků je 8!
  • Aktuální počet přihlášených: 6V ceně

  • Doprava do místa tam a zpět, dálniční poplatky, parkovné atd. 
  • Převoz kola
  • Ubytování
  • Program a tipy
  • Pomoc průvodce
  • Balíček sportovní výživy od Penco 
  • Menší servisní zásahy

Nástupní místa

  • Opava, Ostrava, Olomouc, Brno. (možnost se domluvit na jiném městě) 

Doprava

Cestovat budeme komfortním a prostorným autem VW T5 Shuttle Long. Nabízí 8 plnohodnotných a pohodlných míst s dostatkem prostoru na nohy ve všech řadách. Nechybí zde rozvod klimatizace a topení po celém vozu, které si může posádka vzadu nastavovat dle libosti na ovládacím panelu. Kola budou přepravována na vozíku ve vacích a na stojanu. 

*Upozorňujeme, že nejsme cestovní kancelář. Dovolená je čistě dělaná pro partu lidí se stejným zájmem. Rijeka

Přístavní město. Leží východně od Istrie. Má 128 384 obyvatel. Rijeka je oblíbené turistické letovisko - především kvůli svým památkám jako barokní jezuitský Chrám sv. Víta, , chrám sv. Jeronýma, paláce z 19. století, kapucínský kostel z počátku 20. století, pozůstatky římského osídlení či výstavné korzo a úzké uličky.

Trieste 

 Terst je přístavní město v Itálii, přímo na hranici se Slovinskem. Na konci roku 2007 měl 208 000 obyvatel.Terst býval nejdůležitějším přístavem Rakouska-Uherska, což mu vtisklo středoevropský a zároveň mnohonárodnostní ráz. Středem města je náměstí Piazza Unità, kde stojí množství paláců, včetně radnice Mezi nejvýznamnější památky patří zámek Miramare, Ve středu města se nalézá hrad San Giusto. Z hradeb se nabízí kruhový výhled na město a okolí. Ze starověku se dochovaly zbytky římského divadla a baziliky, ze starších kostelů především katedrála San Giusto. Je zde také srbský pravoslavný chrám, luteránský kostel a synagoga. Budova divadla Teatro Verdi byla postavena roku 1798. V Terstu najdete také menší bikepark. 

Dražice

Vesnice nad Rijekou, která nabízí hlavně klid a nádherné okolí. Nachází se pod kopci národního parku Risnjak, které dosahují 1500m. Ve vesnici najdete obchůdky, restaurace. V blízkosti letiště, automobilový závodní okruh, hrad Grobnik, traily Sloenduro série, klidné cesty s malým provozem a cca 15 km město Rijeka. Vesničkou protéka nádherně čistá a ledová řeka Rječina, která pramení právě v blízkosti NP. 

Grožnjan

Grožnjan, městečko v istrijském vnitrozemí, necelých 15 km vzdálené od moře, okouzluje krásou úzkých kamenných uliček a středověkých hradeb, ze kterých je krásný výhled na vinohrady, olivové háje, lesy a v dálce i na moře...
Známý i jako město umělců, čítá kolem dvacítky galerií a uměleckých ateliérů. Z celého městečka se v létě stává jedno veliké jeviště. Pořádá se tu Mezinárodní filmová škola, koncerty vážné hudby, Ex tempore - předvádění malířského umění, jazz festival, výstavy a jiné akce. V okolí najdete také traily Sloenduro série.