Honza a jeho nový Stevens Sonora ES

11.01.2020

Instruktor a závodník týmu Galaxy Cyklošvec Stevens Jan Bronczek bude závodit, trénovat a učit na novém kole Stevens Sonora ES. 

Honza si nedávno v sídle firmy Cyklošvec převzal nové kolo na sezónu. Ke svému enduro speciálu přidal i toho závoďáka Stevens Sonora ES. Doplnil ho o teleskopickou sedlovku, vidlici od firmy Fox a závodními plášti Kenda. Proč taková vylepšení?  Dozvíte se níže.

"Už nějakou dobu jsem snil o pevňáku. Jezdit všude na enduro kole není úplně ideální. Mám sice cyklokrosku Stevens, ale klasické horské kolo mi už chybělo. Navíc na maratony Vás s kroskou nepustí. V roce 2019 jsme měli půjčenou na kratší dobu také Sonoru. Sice starší model, ale její ovladatelnost, tuhost a rychlost nás dostala. Navíc jsme ji používali i na výuku a dalo se na ní dělat více parádiček, jak enduro kole. Proto jsme se rozhodli pro tento model. Navíc červená je prostě boží. Kolo už je tak parádně vybavené, že už není co měnit. Na to, k čemu je určené. Maximálně detaily jako kokpit a gripy, když někomu nevyhovují. Naše vylepšení jsou hlavně kvůli výuky. Teleskopická sedlovka Fox Transfer tam prostě musela být. Když si člověk zvykne nemít zaražené sedlo v pozadí při sjezdu, tak už se odvyká těžko. Vylepšení vidlice byla spíš taková srdcovka, desingová parádička a zvyk z endura, kde tento nejvyšší model vozíme a dá se všemožně nastavovat. Kdo by nechtěl oranžádu v Kashimě, že? Pláště Kenda už jsou standardem na každém kole. Kdo vyzkouší, už nic jiného nechce. Léta, kdy Kenda dělala pláště nepláště na nejlevnější kola jsou dávno pryč. Dnes patří ke špičce. Tady budou konkrétně rychlé a lehké Small Block Eight."
Honzova vyladěná Sonora ES
Honzova vyladěná Sonora ES

Sonory pro rok 2020 jsou kompletně přepracované. Nové rámy s novou geometrií a nejnovější komponenty zde nechybí. Nějakou dobu máme nejlevnější karbonovou Sonoru a inovace ji rozhodně prospěla. Kolo je tužší, kompaktnější a lépe ovladatelné. Zároveň si udrželo dostatečný komfort. Desing je více než parádní. Komponenty jsou vždy adekvátní k ceně. Nejlevnější startuje na 46 tisíci, což konkuruje jiným značkám, které jsou podobně naceněné na +,- totožné výbavě. Mít Stevens nebo kolo jiné značky, které potkáte na každém rohu? To stojí minimálně za zváženou. Kompletní specifikace a ceny na www.cyklosvec.cz


Kola v případě zájmu můžete otestovat na našich kempech, testovacích akcích firmy Cyklošvec nebo po domluvě individuálně. Lze je také přes nás zakoupit. Odkazy najdete v dolní části článku.